fbpx
Lajme

Mos i mbyllni ende pushimet, ja parashikimi i motit për sot

Territori Shqiptar do të jetë me mot të qëndrueshem duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotërues në pjesën më të madhe të vendit gjatë paradites. Por në pjesën e dytë do të ketë shfaqje të vranësirave në zonat malore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C. Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtesi 35 – 40 km/h nga drejtimi verior – verilindor duke krijuar dallgëzim 3 – 4 ballë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button