Lajme

Mos iu gëzoni diellit, surprizat e motit nesër dhe gjatë fundjavës

Mëngjesi ishte tepër i ftohtë sot në të gjithë vendin me temperatura që zbritën deri në -8 gradë celcius në zonat malore. Temperatura mbeten të ulta pavarësisht motit të kthjellët. Por, sipas Meteoalb kjo situatë nuk do të vijojë për shumë orë pasi gjatë mbrëmjes dhe në fundjavë pritet një rikthim i reshjeve të dëborës dhe shiut në pjesën më të madhe të territorit.

Moti te shtunen

Rikthimi i reshjeve gjatë fundjavës pritet të rrisë disi temperaturat gjatë të shtunës dhe të dielës. Javë ndërkohë do të nisë me reshje dëborë në pjesën lindore dhe jug-lindore të vendit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close