fbpx
Lajme

Mos vallë sekreti i jetëgjatësisë së Mbretëreshës është buka me marmalatë?

Është 94 vjeçe dhe është në gjendje të mirë si fizike ashtu dhe mendore. Të gjithë pyesin mos vallë sekrei i jetëgjatësisë së mbretëreshës Elisabetë duhet kërkuar tek mënyra sesi ushqehet dhe gatimi i shefit të saj personal.

Ajo ha rregullisht katër vakte në ditë, pa anashkaluar kurrë asnjërin. Shefi mbretëror Darren McGrady tregon se monarkja e nis ditën me caj, biskota e drithëra. Dreka është gjithmonë ose peshk në zgarë me spinaq dhe kunguj, ose sallatë dhe pulë po zgare. E vetmja ditë që konsumon patate të skuqura është e premtja, ndersa nuk heq dore pasdite nga paninet me marmalate.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button