Lajme

Mot i kthjellët në të gjithë vendin…mësoni parashikimin për sot

Sipas MeteoAlb: Mëngjesi i së shtunës sjell mot me vranësira të shpeshta, të cilat më të dukshme do jenë në skajin verior ku pritet dhe ndonjë shi i izoluar.

Por duke iu afruar mesditës vranësirat largohen gradualisht nga territori shqiptar duke bërë që pjesa tjetër e ditës të mbetet në mbizotërimin e motit të kthjellët.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes, por mbeten thuajse të pandryshuara në mesditë, duke u luhatur nga 9°C mëngjesi deri në 28°C mesdita.

Era do fryjë mesatare dhe herë pas here e fortë me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke gjeneruar në det dallgëzim 4 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: