Lajme

Mot i ngrohtë në vend, mbizotërojnë orët me diell, ç’ndodh me temperaturat

Vendi ynë do të vijojë të mbetet nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme. Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit. Vranësirat pashikohet të jenë të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim nga jugperëndimi-veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i ulët i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore -1 deri 14°C

në zona e ulëta -2 deri 19°C

në zona bregdetare 6 deri 19°C.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close