fbpx
Lajme

Mot me diell dhe vranësira të pakta, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e diel në vend do të mbizotërojë mot me diell dhe vranësira të pakta. Në orët e para pas mesnatës do ketë vranësira të dendura veçanërisht përgjatë zonave malore. Në lartësitë mbi 1000 m do ketë reshje borë të cilat përfundojnë në orët e para të mëngjesit. Gjithashtu parashikohet prezencë mjegulle dhe mjegullinë lokale në lugina. Era do të fryjë e vrullshme në drejtim verilindor në orët e mëngjesit e do të humbë intensitet gjatë ditës, duke u pasuar nga valëzim në dete i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen: QYTETET Temperaturat në °C Shkodër 5/16 diell Kukës -1/10 re diell Lezhë 4/17 diell Dibër -2/8 re diell Durrës 6/17 diell Tiranë 5/16 diell Elbasan 1/15 diell Berat -1/19 diell Vlorë 6/18 diell Korcë -2/8 re diell Gjirokastër -2/13 diell Sarandë 5/19 diell.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button