Lajme

Moti, fundjava shton reshjet, rriten temperaturat

E shtunë, 15 dhjetor 2018: Moti do të jetë me vranësira mesatare të shoqëruara me reshje shiu pjesërisht e stuhi në veriperëndim dhe reshje bore në lartësitë 1000 -1200 metra mbi nivelin e detit.

Era do të jetë me drejtim juglindje me shpejtësi 15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 2/10°C
Zonat e ulëta 8/17°C
Zonat bregdetare 10/17°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close