Lajme

Moti i keq godet ishullin e Kefalonisë në Greqi

Një stuhi e fortë goditi Argostolin sot, si dhe zonën më të gjerë të Kefalonias, e cila u shoqërua me breshër të fortë.

Sipas të dhënave zyrtare, shirat e mëdha goditën zonën. Konkretisht, në Argostoli u regjistruan 30.7 ton ujë për hektarë, në Palliki 24.7 dhe në Faraklata 27.2 ton për gjysmë ore.

Duhet theksuar se në Faraklata intensiteti i shiut arriti në 236 tonë në orë. Avioni Sky Express po mbërrinte në ishull nga Athina në kohën e stuhisë, si rezultat i së cilës avionit iu desh të kthehej në aeroportin e El Venizelou.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: