Lajme

Moti i keq në Itali, plagoset një grua dhe goditet nga rrufeja qytetari

Moti i keq vazhdon të shkaktojë dëme dhe lëndime në veri të Italisë.

Mediat italiane raportojnë se në Verona, një burrë u shtrua në spital në gjendje të rëndë pasi u godit nga rrufeja teksa ndodhej në Piazza Porta Nuova qendrore.

Në provincën e Novarës, një grua u plagos rëndë nga një pemë e rrëzuar pranë një shtëpie.

Sakaq, zjarrfikësit në aksion për të shuar zjarrin në çatinë e një shtëpie të goditur nga rrufeja, në Daverio, në provincën e Varese.

E gjithë zona e Varesotto-s, si dhe pjesa tjetër e Lombardisë dhe Piemontes, është prekur nga një trazirë e fortë, siç parashikohet nga alarmi portokalli i motit i lëshuar të enjten nga Mbrojtja Civile.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close