Lajme

Moti i keq/OSHEE: Janë riparuar 95% e avarive në rrjet

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë (OSHEE) informon se grupet e avarisë janë duke punuar në terren për eliminimin e defekteve që pësoi rrjeti elektrik si pasojë e motit me reshje shiu e bore në vend.

Sipas OSHEE-së, aktualisht janë riparuar mbi 95% e avarive duke u reduktuar në maksimum numri i fiderave me defekt. Verilindja dhe juglindja e vendit u përfshi nga reshje dëbore dhe temperature të ulëta gjatë 2 ditëve të fundit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: