Lajme

Moti i keq përfshinë vendin

Ditën e sotme dhe të nesërme vendi do të përfshihet nga reshje intensive shiu.
IGJEUM parashikon se qarqet Shkodër, Kukës, Vlorë dhe Gjirokastër do të goditen nga shtrëngata, ndërsa Lezha, Durrësi, Tirana dhe Elbasani do të përfshihen nga reshje mesatare.

Ditën e hënë, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë në bregdet 14 / 18 °C, në vendet e ulëta: 11 / 17 °C dhe në vendet malore: 8 / 12 °C.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close