Lajme

Moti i keq, Rinasi i mbyllur gjatë natës, vonesa edhe në fluturime

Për shkak të motit të keq dhe reshjeve të shiut aeroporti i Rinasit mbrëmjen e së shtunës nuk ka mundur që të bëjë uljen e avionëve. Me anë të një postimi në Facebook, aeroporti njofton se pista ka qëndruar e mbyllur deri në orën 07:00 të mëngjesit.

“Njoftojmë pasagjerët se njoftimi për hapjen e pistës është shtyrë për sot në orën 07.00. Si pasojë, parashikohen vonesa të pacaktuara të fluturimeve të ditës së sotme, datë 14 Shkurt, për shkak të kushteve atmosferike. Do njoftojmë sërish për çdo ndryshim apo informacion tjetër. Faleminderit për bashkëpunimin”, thuhet në njoftimin e Tirana International Airport.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close