Lajme

Moti, ja parashikimi për ditën e sotme

Moti në vendin tonë do karakterizohet nga dielli dhe temperature të larta. Sipas MeteoAlb, këto kushte atmosferike do qëndrojnë deri në orët e vona të verilindjes, duke u ndjerë ndryshime në veri libndje dhe jug lindor të vendit. Sipas MeteoAlb, në këto zona do shfaqen vranësira të lehta, ndërsa nata do jetë me mot të kthjellët.

Ndërkohë, temperaturat do të rriten 2 gradë gjatë mëngjesit, por do pësojë një rënie të lehtë në pjesën e dytë të ditës, me një luhatje nga  19°C deri në 38-39°C.

Sipas MeteoAlb, era do fryjë mesatare në pjesën e parë të ditës, por forcohet pasdite me një shpejtësi 45km/h, nga drejtimi perëndimor, veri perëndimor. Parashikohet që në det do krijohet dallgëzim 4 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: