fbpx
Lajme

Moti për çdo qytet

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët dhe i nxehtë me vranësira mesatare kalimtare në relievet malore nga orët e mesditës deri ato të pasdites. Në këto orare shi i izoluar në relievet e larta malore në lindje të territorit. Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet e pasuar nga valëzim i forcës 0-1 ballë. Temperaturat parashikohen: QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 21/36 diell, Kukës 17/35 diell re, Lezhë 19/36 diell, Dibër 16/33 diell re, Durrës 20/33 diell, Tiranë 22/36 diell re, Elbasan 20/37 diell re, Berat 18/38 diell re, Vlorë 21/35 diell, Korçë 15/32 diell re,Gjirokastër 17/37 diell re, Sarandë 18/33 diell.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button