Lajme

Moti për ditën e dielë, 28 mars 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale të shkurtra me diell të cilat do të jenë më tepër prezente. Përgjatë orëve të mesditës dhe pasdites reshjet parashikohen lokalisht edhe në formën e shtrëngatave.

Parashikohet mjegull/mjegullinë për shkak të reshjeve të shiut dhe dëborës. Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 1-12 m/sek duke u shoqëruar me valëzim të forcës 1-2 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: