Lajme

Moti për ditën e enjte, 9 dhjetor 2021

Ditën e sotme parashikohet të ketë mot kryesisht të vranët. Reshje shiu do te kete që në orët e para të 24-orëshit me intensitet mesatar e deri të lartë në Jugperëndim të vendit. Në veri-verilindje në lartësinë mbi 600 metra do ketë reshje bore, ndërsa në juglindje në lartësinë mbi 900 metra.

Do ketë prezencë mjegulle të dendur në lugina në orët e mëngjesit dhe ngrica në ekstremet malore.

Era do të fryjë në drejtimin juglindje me shpejtësi mesatare 1-10m/s, e cila hera-herës do jetë e fortë përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore me shpejtësi deri në 20-25m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 5 dhe 6.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: