Lajme

Moti, Sa do të shkojnë temperaturat në vend

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vendin tonë.

Sipas parashikimit të bërë nga IGJEUM, për shkak të temperaturave të larta, qarqet që rrezikojnë më shumë zjarr janë ai i Fierit, Vlorës dhe Gjirokastrës. Temperaturat sot do të variojnë nga 24 / 34 °C në bregdet; në vendet e ulëta: 23 / 38 °C’ ndërsa në vendet malore: 18 / 35 °C. Sa i përket erës ajo pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: