Lajme

Moti sot, e Premte, 16 Prill 2021

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të ftohta të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës të cilat po kushtëzojnë mot të paqëndrueshëm në vendin tonë.

E Premte, 16 Prill 2021 Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje të pakta shiu pasdite në Jug dhe Jug-lindje`. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë.

Temperaturat: Zona malore   -1/13°C , Zona e ulët   3/18°C, Zona bregdetare  6/17 °C,  Kosova, e Premte, dt 16 Prill 2021 Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten -2 °C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 12 gradë Celcius.

E Shtunë, 17 Prill 2021, Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje të përqëndruara në zonën Veri-Perëndimore`. Në verilindje do të ketë reshje bore.  Era do të jetë me drejtim  Veri-Lindje me shpejtësi deri në 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në zonat malore.

Temperaturat: Zona malore   2/9°C,  Zona e ulët   6/17°C,  Zona bregdetare  8/17 °C , Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: