Lajme

Motra e Ergi Dinit publikon këngën e tij të fundit (Video)

5 vite pasi humbi jetën, familja e Ergi Dinit ka publikuar këngën që shkroi para se të vdiste. Ishte motra e tij, Barbana, që përmes një postimi në llogarinë e saj në Instagram, lajmëroi se kënga e re e të vëllait, e titulluar “Loco”, është publikuar në kanalin e saj në “YouTube”.

“E publikojmë pikërisht sot duke qenë se ishte një material muzikor i përshtatshëm për stinën e verës! Jemi munduar të përshtatim diçka duke pasur mungesë materialesh filmike të tij për ta shoqëruar dhe duke pasur parasysh faktin që shumë nga ju e deshët pafund dhe do donit të dëgjonit diçka të re nga AI!“,shkruan Barbana.

Për klipin janë përdorur pamje nga pjesëmarrja e Ergit në “X Factor”. Këngët e fundit të Ergit janë edhe një lloj amaneti për ata që e ndiejnë si detyrim për t’i dhënë jetë e për të mos i lënë të humbin në kohë, ka thënë babai i tij.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close