Lajme

Myftiu i Vlorës, Bilal Bodlli flet nga xhamia dhe uron Gëzuar Fitër Bajramin!

Myftiu i Vlorës, Bilal Bodlli flet nga xhamia dhe uron Gëzuar Fitër Bajramin! Zoti të na sjellë ditë sa më të mira! Myftinia e Vlorës ka uruar besimtarët për festën e Fitër Bajramit.Falja është bërë në ambientet brenda dhe jashtë xhamisë se qytetit për shkak të numrit të madh të besimtarëve. Myftiu Bilal Bodlli tha se në kohën e pandemisë agjërimi ishte i vështirë, por zoti shpërblen sakrificat.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close