Lajme

Ndahet nga jeta aktori dhe regjisori i mirënjohur i Teatrit dhe Estradës Vlorë, Qirjako Sava

Lajm i trishte!

Ndahet nga jeta aktori dhe regjisori i mirenjohur i Teatrit dhe Estrades Vlore, Qirjako Sava. Pjesetar qe nga themelimi i ketij institucioni, qe la gjurme me krijimtarine dhe interpretimet e tij te spikatura. Per merita te veçanta ai eshte vleresuar me titujt “Qytetar Nderi i Vlores” nga Keshilli i Bashkise dhe “Naim Frasheri” nga Presidenti i Republikes.

Ngushellime te sinqerta familjes! Mirenjohje dhe respekt per jeten e kontributin e tij! U prehte ne paqe!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close