Lajme

Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar

Ditë e trishtë sot për kinematografinë shqiptare. Aktori i viteve 1960, Fejzi Spahija është ndarë nga jeta.Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur, Teatri Migjeni në Shkodër, pasi Spahija ka shërbyes si drejtues i tij në fundit e viteve ’80.

“Me hidhërim, njoftojmë se u nda nga jeta, aktori i viteve 1960 dhe drejtuesi i teatrit tonë në fundin e viteve 80, Fejzi Spahija I përjetshëm qoftë kujtimi i tij!”, thuhet në njoftimin e Teatrit Migjeni.

Spahija ka interpretuar në shumë shfaqje të këtij Teatri nga “Dy binjakët venecian” në vitin 1959 deri te “Para agimit” në vitin 1967. Ai gjithashtu, ka interpretuar edhe një film te Kinostudio “Shqipëria e re” në “Komisari i dritës”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: