Lajme

Ndahet nga jeta Botuesi dhe shkrimtari njohur sarandiot Agim Mato

Ndahet nga jeta Botuesi dhe shkrimtari njohur sarandiot Agim Mato. Mengjesin e sotem Saranda humbi nje nga botuesit dhe njerezit e botes se artit medias dhe kultures.

Mato la pas dhjetra botime ne poezi dhe proze si dhe romane me tematika te ndryshme. Agim Mato ishte themeluesi i shtepise botuese Milosao dhe disa mediave lokale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: