LajmeSport

Ndahet nga jeta ish basketbollisti Flamurtarit dhe Lokomotivës, Eqerem Muharremi

Nga Moisi Dalipi

Te nderuar miq ,sot mesova se eshte ndar nga jeta ne moshen 69 vjecare , miku im i mire ish baskebollisti Flamurtarit dhe Lokomotives ne vitet 1964-1980 , i miri Eqerem Muharremi.

Me 27 shtator 2015 i organizova nje aktivitet ne Vlore per kete figure sportive ku se bashku me te ishin dhe Shefqet Veliu, Edmond Luzi, Lad e Astrit Birce, Patriot Aliaj , Pajtim Resuli,Viktor Papavagjeli, AgimDalipi e shume te tjere.Shpesh takoheshim e bisedonim gjate per gjithecka .

Me realizimin e atij aktiviteti me duket se kam kryer nje detyre qytetetare ndaj Ty o i paharruari Eqerem Muharremi .

E paharuar do mbetetet jeta dhe kontributi Juaj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close