fbpx
Lajme

Ndahet nga jeta Marko Bello, Basha: Do të kujtohet si një politikan i principtë dhe i moderuar

Kreu i Partisë Demokratike ka reaguar pas ndarjes nga jeta të ish-deputetit Marko Bello. Në një postim në Twitter, Basha shkruan se Bello do të kujtohet si një qytetar dhe politikan i principtë dhe i moderuar, i prirur drejt bashkëpunimit për hir të interesave të vendit

Postimi “Mësova me hidhërim për ndarjen nga jeta të ish-ministrit dhe ish-deputetit Marko Bello. I shpreh ngushëllimet e mia familjes Bello për humbjen e babait dhe bashkëshortit të përkushtuar, dhe të gjithë miqve dhe kolegëve që humbën të afërmin dhe mikun e tyre të dashur. Marko Bello do të kujtohet si një qytetar dhe politikan i principtë dhe i moderuar, i prirur drejt bashkëpunimit për hir të interesave të vendit. U prehtë në paqe!” Ish-deputeti i Partisë Socialiste humbi betejën me Covid-19 në moshën 59-vjeçare. Bello ndohej në një spital në Turqi, aty ku dhe po merrte trajtimin e nevojshëm.

 

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button