Lajme

Ndahet nga jeta në moshë të re infermiere Erjola, la dy fëmijë të mitur

Infermiere Erjola, si e thërrisnin të gjithë në Lushnje, nuk jeton më pasi ka humbur jetën si pasojë e një sëmundjeje të rëndë, nga e cila vuante prej kohësh. Ajo ishte nënë e dy fëmijëve dhe një profesioniste në punën e saj, ndërsa lajmi ka lënë të tronditur familjarët, miqtë dhe kolegët e saj.

Kolegët e saj në NJVKSH Lushnje të pikëlluar shkruajnë se dhe bluzat e bardha janë të vdekshëm si të gjithë. “Shendeti vjen i pari… dhe jeta eshte e shtrenjte… Keto fjale nuk jane thene kot… Jane thene nga njerez te cilet e kane perjetuar sproven me semundjen, nga njerez te cilet e kane mposhtur ate dhe nga njerez te cilet jane mposhtur nga ajo….

1 ndër to ishe dhe ti Erjola, e cila edhe pas shume betejash me semundjen, nuk arrite te dilje fitimtare mbi të… Bluzat e bardha nuk jane Zoti, edhe ata jane te vdekshem njesoj si te gjithe, ndaj ne sot perulemi para teje per gjithe perkushtimin qe i ke dhene profesionit tend duke e nderuar ate bluze te bardhe qe mbaje veshur. Prehu ne paqe e dashur Erjolë”, shkruajnë kolegët e Erjolës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: