Lajme

Ndahet nga jeta në moshën 86-vjeçare, “Mjeshtri i Madh “i humorit shkodran

Humoristi i njohur shkodran Paulin Preka ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare, Mjeshtri i Madh i humorit ndërroi jetë në Itali, ku jetonte prej vitesh me familjen e tij.

Paulin Preka është pjesë e asaj kaste aktorësh të mëdhenj të humorit, të cilët shënjuan emrin e tyre në historinë e artit shqiptar. Mësohet se Preka u nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë. Preka numëron me dhjetëra role në teatër dhe kinematografi, ndërsa ka spikatur me estradën e Shkodrës në rang kombëtar dhe ndërkombëtar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: