Lajme

Ndalohen babë e bir në Gjirokastër

Babë e bir kanë rënë në prangat e policisë në Gjirokastër gjatë operacionit të koduar si “Green seed”. Mësohet se shtetasit F.Sh, 57 vjeç dhe S.SH 26 vjeç, mbanin brenda në mjet lëndë narkotike e dyshuar k anabis, ndërsa në banesë i janë gjetur 2075 fara të dyshuara si cannabis sativa. Gjatë operacionit janë sekuestruar edhe 1 a rmë gjahu, fishekë, automjet dhe 4 aparate celulare.

Gjirokastër, Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “GREEN SEED”. Sekuestrohen 2075 fara të dyshuara si e bimës narkotike cannabis sativa, një sasi lënde e dyshuar n arkotike c annabis sattiva, 1 a rmë g jahu, fishekë, 1 automjet dhe 4 aparate celulare. Vihen në p ranga babë e bir, procedohet penalisht 1 shtetas tjetër.

Në vijim të punës për parandalimin dhe ndëshkimin e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë policore, nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Seksionin Operacional në DVP Gjirokastër dhe Forcën e Posaçme “Shqiponja”, u organizua dhe u finalizua me sukses operacioni policor “GREEN SEED”, si rezultat i të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit: F. Sh., 57 vjeç dhe S. Sh., 26 vjeç (babë e bir), banues në fshatin Çepunë, Gjirokastër.

Gjithashtu u procedua penalisht shtetasi E. K., 25 vjeç, banues në Gjirokastër, pasagjer në mjet. Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Suzuki”, më të cilin dy të rinjtë po lëviznin në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë, u gjet një sasi l ënde n arkotike. Në vijim të kontrollit të ushtruar në banesat e dy shtetasve të arrestuar janë gjetur: një armë gjahu pa lejen përkatëse, fara të dyshuara si e bimës narkotike c annabis sativa, një sasi lë nde e dyshuar n arkotike c annabis sativa dhe një sasi f ishekësh. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan në total 2075 fara të dyshuara si e bimës narkotike cannabis sativa, një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa, 1 armë gjahu, një sasi fishekësh, 1 automjet dhe 4 aparate celulare. Materialet në ngarkim të shtetasve të mësipërm i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: