Lajme

Ndalohen dy shqiptarë me “mall”, si iu arratis policisë treti

Autoritetet greke kanë kapur dy ngarkesa me drogë në kufirin greko-shqiptar, duke vënë në pranga dy shqiptarë, ndërsa një tjetër u shpall në kërkim, pasi arriti që të largohej.

Mësohet se personat ishin duke transportuar me krahë në dy çanta, 31 pako me marijuanë me peshë totale 33 kg e 260 gram. Policia helene thotë se personi i tretë arriti që të largohej me vrap duke u futur sërish në tokën shqiptare.

Të ar restuarve iu sekuestrua edhe një t hike e llojit “flutur”.

Ndërkohë në Kostur është ndaluar një mjet qe drejtohej nga një grek 56-vjecar. Ne brendësi te mjetit u gjeten dhe sekuestruan 5 çanta qe përmbanin 30 pako me 58 kg 800 gram marijuan.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: