Lajme

Ndalohen në Fier babë e bir

Fier, Policia ka g oditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e n arkotikëve, pas një h etimi disa mujor. Sekuestrohet l ëndë n arkotike c annabis s ativa dhe një a rmë gjahu pa leje, bie në p ranga një shtetas, shpallet në kërkim një tjetër.

Në vijim të punës për parandalimin dhe ndëshkimin e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, nga Komisariati i Policisë Fier, në bashkëpunim me Prokurorinë e Fierit, pas një hetimi disa mujor, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Petrit. Hykaj, 60 vjeç dhe u shpall në kërkim shtetasi Shkelqim. Hykaj, 29 vjeç, banues në Gorishovë, Fier.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtyre shtetasve, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale 2.2 Kg l ëndë n arkotike e d yshuar c annabis s ativa, e përgatitur gati për shitje, një peshore elektronike dhe një a rmë gjahu pa leje.

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari k riminale. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: