Lajme

Ndalohet 27-vjeçari në Kavajë, detaje

Kavajë, Kontrolle të shtuara për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e a rmëmbajtjes pa leje dhe të n arkotikëve. Si rezultat i kontrolleve u godit një tjetër rast i a rmëmbajtjes pa leje.

Sekuestrohen një a rmë z jarri automatik, m unicion l uftarak dhe l ëndë n arkotike k anabis, arrestohet në flagrancë poseduesi.  Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri dhe me lëndë narkotike me vete, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit F. M., 27 vjeç, banues në Kavajë.

Shërbimet policore, gjatë patrullimit në lagjen nr. 1 Kavajë, kanë ndaluar mjetin tip “BMW” me drejtues shtetasin F. M. Gjatë kontrollit për sende të kundërligjshme, në bagazhin e mjetit u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik, municion luftarak dhe lëndë narkotike kanabis.

Materialet procedurale iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Kavajë, për veprat p enale “ Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe shitja e n arkotikëve”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: