Lajme

Ndalohet 31-vjeçari nga Memaliaj

Tiranë, G oditet një tjetër rast i shpërndarjes së l ëndëve n arkotike të ndarë në doza.

Sekuestrohen doza me l ëndë të d yshuar n arkotike k anabis, m unicion l uftarak dhe sende të tjera të kundërligjshme, vihet në pranga poseduesi i tyre.  Specialistët për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Forcat e Posaçme “Shqiponjat”, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë së paligjshme të prodhimit dhe shitjes së l ëndëve n arkotike, g oditën një tjetër rast të shpërndarjes së tyre në doza, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit L. Sh., 31 vjeç, banues në Memaliaj.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit f izik dhe në banesën që ai kishte marrë me qira, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan doza me l ëndë n arkotike k anabis, një sasi m unicioni l uftarak, një shumë parash, si dhe sende të tjera të kundërligjshme.  Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme h etimore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close