Lajme

Ndalohet 33-vjeçari në Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar një 33-vjeçar, i akuzuar për d hunë në familje. Sipas policisë, shtetasi SH.Ll akuzohet edhe për veprën penale “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e a rmëve të f tohta”.

“Durrës. Specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësive ligjore, kapën dhe ndaluan shtetasin Sh.Ll., 33 vjeç, banues në lagjen Nr.15 Durrës.

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës për këtë shtetas ka caktuar masën e sigurisë “A rrest me b urg”, për veprat p enale “D huna në familje” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e  a rmëve të f tohta”.”, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: