Lajme

Ndalohet 51-vjeçari i shpallur në kërkim në Durrës

Një 51-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit. I arrestuari është Saimir Aliu, i shpallur më herët në kërkim për veprën penale “mashtrimi”. Gjithashtu, në pranga ka rënë dhe 52-vjeçari N. K., i cili akuzohet për “falsifikimi i vulave, stampave dhe formularëve dhe fshehja e të ardhurave”.

Njoftimi i Policisë: Durrës Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik-Financiar, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, u kapën dhe u ndaluan shtetasit në kërkim: Saimir Aliu, 51 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës e ka d ënuar me 6 muaj b urgim për veprën p enale “Mashtrimi”; N.K., 52 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprat penale “Falsifikimi i vulave, stampave ose formularëve” dhe “Fshehja e të ardhurave”. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: