Lajme

Ndalohet 53-vjeçari banues në lagjen “Kushtrimi” Vlorë

Shpëtim Kamberaj, 53 vjeç, banues në Vlorë, është ar restuar ditën e sotme pasi Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë, e ka d ënuar me 3 vite b urg, për veprën p enale “Kultivimi i b imëve n arkotike”.

Në vitin 2016, në territorin përreth banesës, në lagjen “Kushtrimi”, Vlorë, 53 vjeçarit i janë gjetur të kultivuara b imë n arkotike c anabis s attiva.

Njoftimi i policisë: Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar.  Vihet në p ranga një 53-vjeçar i shpallur në kërkim për veprën p enale “Kultivimi i b imëve n arkotike”.

Specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin:
Shpëtim Kamberaj, 53 vjeç, banues në Vlorë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë, me vendimin e datës 02.04.2021, e ka d ënuar me 3 vite b urg, për veprën p enale “Kultivimi i b imëve n arkotike”.

Këtij shtetasi, në vitin 2016, në territorin përreth banesës, në lagjen “Kushtrimi”, Vlorë, i janë gjetur të kultivuara b imë n arkotike c anabis s attiva.

Materialet h etimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për v eprime të mëtejshme procedurale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: