Lajme

Ndalohet 53-vjeçari në Mat

Policia e Matit ka ar restuar një 53-vjeçar, pasi qarkullonte me a rmë pa leje. Blutë bëjnë me dije se a rma e z jarrit ishte me krehër të mbushur me f ishekë.

“Një 53 vjeçar ka rënë në p rangat e policisë në Mat pasi a kuzohet për a rmëmbajtje pa leje. Policia bën me dije se i ar restuari është shtetasi me iniciale N.B. i cili është kapur duke qarkulluar me një a rmë zjarri pushkë me krehër të mbushur me fishek. Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar një ar më zjarri pushkë dhe municion l uftarak.

“Goditet një tjetër rast i ar mëmbajtjes pa leje. Sekuestrohet një a rmë zjarri pushkë dhe municion l uftarak, vihet në pranga poseduesi i tyre.

Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara për kapjen e personave në kërkim dhe atyre që posedojnë a rmë zjarri pa leje, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat, kanë goditur një tjetër rast të a rmëmbajtjes pa leje. Si rezultat është bërë  arrestimi në flagrancë i shtetasit: N.B., 53 vjeç, banues në Klos.

Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në një terren të hapur të njësisë Administrative Suç, kanë kapur shtetasin N. B., duke qarkulluar me a rmë zjarri p ushkë me krëhër të mbushur me fishek.

Gjatë kontrollit në banesën e tij janë gjetur e sekuestruar një sasi municioni l uftarak që i posedonte pa lejen e organeve kompetente. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Mat, për veprën penale ” Mbajtja pa leje dhe prodhimi i a rmëve, a rmëve shpërthyese dhe i m unicionit””, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: