Lajme

Ndalohet greku në Shqipëri, detaje

Autoritetet greke kanë zbardhur një v rasje të ndodhur dhjetorin e kaluar në qytetin Kalyvia Thorikou në Greqi. Autori, një 32-vjeçar grek, kishte q ëlluar për v dekje me a rmë një 60-vjeçar.

E përditshmja greke “Kathimerini” raporton se pas v rasjes, autori ishte larguar nga Greqia dhe ishte arratisur në Shqipëri së bashku me nënën e tij. Ai qëndronte në një fshat të Shqipërisë, sikurse shkruan shtypi grek. Nga bashkëpunimi me autoritetet greke, 32-vjeçari u kap nga policia shqiptare. Ai u arrestua për hyrje të paligjshme në Shqipëri dhe u deportua në Greqi.

Autoritetet shqiptare e dorëzuan te pala greke, ndërsa 32-vjeçari u vu në p ranga për v rasjen e 60-vjeçarit. Ai u dërgua në Athinë dhe gjatë marrjes në pyetje pranoi k rimin.

Nga kontrolli në shtëpinë e tij u gjet një a rmë gjahu me të cilën dyshohet se kishte kryer k rimin. Sipas informacioneve të publikuara nga mediat greke, autori dhe v iktima jetonin në të njëjtin pallat dhe kishin k onflikte.

Gruaja e v iktimës është menaxherja e pallatit, me të cilën kishte vazhdimisht probleme. Ky fakt është pohuar edhe nga banorët e tjerë të pallatit, të cilët kanë dëshmuar për k onfliktet që kishin dy familjet. Mëngjesin e 23 Dhjetorit, autori kishte ndjekur 60-vjeçarin dhe e kishte ekzekutuar me a rmë në parkingun e një qendre shëndetësore.

Pas vrasjes, autori kishte hequr targat e makinës së tij për të mos u identifikuar, kishte fshehur armën dhe ishte arratisur drejt Shqipërisë në mënyrë ilegale.  Por h etuesit grekë mundën të identifikonin falë kamerave të tjera të sigurisë duke analizuar lëvizjet e tij pas ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: