Lajme

Ndalohet një kontenier në portin e Durrësit, detaje

Një konteiner është bllokuar sot në portin e Durrësit. Kjo pasi d yshohet se brenda tij ka l ëndë n arkotike të llojit k okainë. Pas kalimit në skaner, në të po ushtrohet kontroll fizik. Burime për mediat thonë se bëhet fjalë për një sasi të madhe k okaine nga Ekuadori.

Burime bëjnë me dije se d roga është fshehur në tavan. Newsbomb mëson se po sharrohet tavani metalik i dyfishtë i modifikuar teksa po nxirren, numërohen e peshohen pakot me d rogë.

Nuk dihet ende se cila është sasia e d rogës brenda në konteiner, por paraprakisht dyshohet për 200 kg. Në vijim pritet të ketë edhe një njoftim nga autoritetet portuale dhe ato shtetërore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: