Lajme

Ndalohet vlonjati pasi kundërshtoi policinë dhe tentoi të largohej (EMRI)

Një 32 vjeçar është  arrestuar nga Policia e Lushnjës pasi ju gjet një a rmë z jarri në automjetin tip Volkswagen që drejtohej nga E.Z 28 vjeç. Pas kontrollit në banesën e 32 vjeçarit policia ka gjetur edhe një a rmë g jahu dhe 20 fishekë.

Sipas policisë Erald Banushi Meçaj, banues në Vlorë në momentin kur policia ka bërë ndalimin e mjetit të tij ka kundërshtuar dhe ka tentuar të largohet dhe ka hedhur në tokë një a rmë z jarri, por policia ka bërë të mundur ar restimin e tij. Automjeti dhe 3 aparatë celularë janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Njoftimi i policies Vijojnë kontrollet e befasishme për kapjen e personave në kërkim, atyre që qarkullojnë me a rmë z jarri apo që shpërndajnë l ëndë n arkotike. Evidentohet dhe g oditet një rast i a rmëmbajtjes pa leje.

Qarkullonte me a rmë z jarri në automjet dhe tentoi t’i shmangej kontrollit të punonjësve të Policisë duke i kundërshtuar, arrestohet 1 shtetas. Sekuestrohet një a rmë z jarri  pistoletë, një ar më gjahu dhe 33 fishekë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë, në bashkëpunim me FNSH Fier, në zbatim te planit të masave për kapjen e personave të shpallur në kërkim, personave që qarkullojnë me a rmë z jarri dhe atyre që tentojnë të trafikojnë apo shpërndajnë l ëndë n arkotike, kanë ngritur pika kontrolli në vende të ndryshme të qytetit të Lushnjës. 

Gjatë kontrolleve, shërbimet e Policisë, në lagjen ”Çlirimi”, në vendin e quajtur “Shinat e trenit”, kanë ndaluar një automjet tip “Volkswagen” që drejtohej nga shtetasi E. Z., 28 vjeç, banues në Vlorë.

Në momentin që ky automjet është ndaluar nga punonjësit e Policisë dhe po i nënshtrohej kontrollit, pasagjeri në mjet, shtetasi E. B. (M)., 32 vjeç, ka tentuar të largohet duke kundërshtuar punonjësit e Policisë dhe ka hedhur në tokë një a rmë zjarri p istoletë, por është neutralizuar dhe p rangosur nga shërbimet e Policisë. 

Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e 32-vjeçarit, u gjet dhe sekuestrua edhe një a rmë gjahu pa leje si edhe 20 fishekë l uftarak. Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar edhe automjeti tip “Volksëagen” dhe 3 aparate celularë.

Në përfundim të veprimeve h etimore u bë ar restimi në flagrancë i shtetasit E. B. (M)., 32 vjeç, banues në Vlorë, për veprat p enale “Mbajtja pa leje e a rmëve dhe m unicionit l uftarak”,

“Mbajtja pa leje e a rmëve të gjahut” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: