Lajme

Ndërron jetë fadromisti teksa punonte në minierën e Përrenjasit

Pasditen e sotme ka ndërruar jetë një 58 vjeçar  nga Përrenjasi, i cili punonte si fadromistnë një minierë hekuri në Katjel, ku dhe ndërroi jetë. Pavarësisht ndihmës së parë nga punonjësit e tjerë në minierë, 58-vjeçari Skënder Polisi ndërroi jetë. Trupi i tij u dërgua në morgun e spitalit të Elbasanit për ekspertizë, ndërkohë që ekspertët ligjorë dhe policia po hetojnë shkaqet e humbjes së jetës së punonjësit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close