Lajme

Ndërron jetë ikona e televizionit, Larry King

Prezantuesi televiziv me famë botërore, Larry King ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare, disa javë pasi u shtrua në spital me COVID-19. Përmes një njoftimi postuar në llogarinë e Kingut në Twitter është bërë e ditur se ai vdiq në një Qendër Mjekësore në Los Angeles.

“Me një trishtim të thellë, Ora Media njofton vdekjen e bashkëthemeluesit, mikpritësit dhe mikut tonë Larry King, i cili vdiq këtë mëngjes në 87.”

Ai kishte probleme mjekësore në dekadat e fundit, duke përfshirë sulmet në zemër dhe diagnozat e diabetit dhe kancerit të mushkërive. Vitin e kaluar, King humbi dy nga pesë fëmijët e tij brenda disa javësh nga njëri-tjetri. Djali Andy King vdiq nga një sulm në zemër në gusht dhe vajza Chaia King vdiq nga kanceri në mushkëri në korrik.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close