Lajme

Ndërron jetë kreu i Shoqatës së Veteranëve

Ish-komandanti i Divizionit në Tiranë dhe njëkohësisht kreu i Shoqatës së Veteranëve, Dhimitër Ndrenika është ndarë nga jeta, pasditen e sotme.

Lajmin e ka bërë të ditur, djali i tij, këshilltari për mediat në Prokurorinë e Përgjithshme, Denion Ndrenika.

Homazhet për nder të Komandantit do të zhvillohen tek hotel “Internacional” në Tiranë dhe në orën 14:00 është vendosur ceremonia mortore.

Ndrenika mbahet mend si një prej firmëtarëve të rezoltutës kundër vendosjes së Hirësisë së Tij Anastas Janullatos si Kryepeshkop i Kishës Ortodokse Autoqefale Shqiptare.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close