Lajme

Ndërron jetë në Angli 29-vjeçari shqiptar, s’e përballoi dot sëmundjen në mushkëri

Ka ndërruar jetë 29-vjeçari Ardit Jaho, për të cilin pak javë më parë publikuam një apel ku i bëhej thirrje të gjithë shqiptarëve që ta ndihmonin të kurohej nga sëmundja e rëndë në mushëkri. Lajmi është konfirmuar nga një i njohur i tij, i cili pak më parë ka shkruar në redaksiën tonë. Ai ishte sëmurë sapo kishte mbërritur në Angli.

Fillimisht ai kërkoi punë atje, por nisi të shfaqte shenja gripi dhe për shkak se ishte pa dokumete, vendosi të rrinte në shtëpi dhe të duronte dhimbjet pa bërë një vizitë mjekësore. Arditi ishte shtruar në spitalin qendror në Londër, por më pas u zhvendos në një spital privat. Mirëpo me gjithë përpjekjet, ai nuk ia ka dalë të mbijetojë.joq

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: