Lajme

Ndërron jetë në moshën 53-vjeçare Dekani i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja Artur Sula

Dekani i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja, Artur Sula ka ndërruar jetë ditën e sotme. Lajmin e kanë bërë të ditur miqtë dhe të afërmit e tij, të cilët kanë shprehur ngushëllimet në rrjetet sociale. Një ndër ata është edhe kryetari i Departamentit të Politikës së Jashtme në Partinë Demokratike, Kreshnik Çollaku.

Postimi: “Prehu ne Paqe,Turi.. U endem bashke korridoreve e klasave te se njejtes shkolle te mesme,e me tej auditoreve te universitetit..,e me pas u beme kolege,me pas ti ishe drejtues i departamentit e se fundmi dekan i fakultetit ku ne studiuam dhe me pas u beme profesore.

Ne kete udhetim pergjate 30 viteve,nese studente apo profesore,nese drejtues apo dekan,ti mbete i njejti,ti mbete i njejti Turi shok e mik. Sa here te takoja harroja se ishe dekani por ai Turi qe linim mesimin per te pire cigare fshehur pas shkolles se mesme te Gjuheve te Huaja,apo per te organizuar ndonje feste ose degjuar muzike te ndaluar.

Vendose te ikesh shpejt,per te lene pas kujtimin e nje shoku e miku te mire qe koha e jeta nuk e ndryshoi kurre deri ne oren e fundit. Lamtumire Turi,prehu ne Paqe te Zotit tani”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close