Lajme

Ndërron jetë parakohe fotografi i njohur shqiptar

Një lajm tejet  i hidhur është mësuar mëngjesin e sotëm. Bëhet me dije se është ndarë nga jeta si pasojë e COVID fotografi i njohur nga Kosova Meddy Huduti. Lajmin e dhimbshëm e ka dhënë nëna e tij në rrjete sociale, Ikballe Huduti nga Instituti Kërkimor “Naim Frashëri”.

Ajo shkruan se djali i saj ka humbur jetën si pasojë e infektimit me Covid-19.

“Gëzimi i parë i nanës biri im Ahmedi  sonte na la përgjithmonë. Ne të Zotit jemi dhe Atij do t’i kthehemi, po  sot babai i Noah Husejnit na la pa prit pas infektimit me covid dhe me shtrëngim gjoksi. Shkove bir Ahmed,  ma le me plagë zemren time edhe per sa kam jetë. Por do të duroj se Zoti kështu paska desht.  Zoti vendosi të më sprovojë edhe me këtë dhimbje që qenka kapak i të gjitha dhimbjeve që mund te ekzistojnë në botë”, ka shkruar Huduti.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close