Lajme

Ndërron jetë ushtari shqiptar në Afganistan

Një ushtar shqiptar me mision në Afganistan ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme. V iktima është me inicialet Xh. I. Lajmi konfirmohet për ABC News nga burime pranë ministrisë së Mbrojtjes. Ende nuk dihen rrethanat si ndërroi jetë ushtari shqiptar në Afganistan, autoritetet kanë nisur menjëherë h etimet.

Ushtari që v diq sonte është i dyti shqiptar që ndërron jetë në mision në Afganistan, pasi në shkurt 2012 u e kzekutua kapiten Feti Vogli pas një prite me a rmë në një fshat të Kandaharit. Ndërkohë që 2019 ranë në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni major Klodian Tanushi dhe Zarife Hasanaj.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close