Lajme

Ndizet debati Meta-Rama,Presidenti : Do ta jap përgjigjen sot nga Vlora

Pak më parë Presidenti Ilir Meta reagoi për mbylljen e Aeroportit të Rinasit duke thënë se e kishte paralajmëruar. Por i menjëhershëm ka qenë dhe kundërreagimi i Kryeministrit Rama i cili i kërkon kreut të shtetit të lëjë dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës së kontrollorëve dhe predikimet për mosndërprerjen e punës në aeroport sepse nuk pinë ujë.

Statusi i Ramës: Ilir, dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës së kontrollorëve dhe predikimet për mosndërprerjen e punës në aeroport nuk pinë ujë!

Je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur, në kërkimin e palodhur të rrëzimit të qeverisë e të vetë shtetit! T’i harrosh të dyja! Pas tij, ka reaguar sërish presidenti Meta, i cili e ka paralajmëruar se do ia japër përgjigjen pasdite nga Vlora.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: