Lajme

Ndodh e papritura në sheshin “Skënderbej”, gruaja i befason të gjithë qytetarët, del…

Pas ngjarjes së rëndë ku një 15-vjeçare u p ërd hunua nga i d ashuri i saj dhe katër persona të tjerë, sot në “Sheshin Skëndërbej” qytetarë dhe aktivistë kanë marshuar në shenjë proteste ndaj a buzimeve s ek suale ndaj të mi turve.

Me pankarta në duar dhjetra vajza të reja u bëjnë thirrje institucioneve të marrin masa që këto raste mos ndodhin më në Shqipëri dhe që të jetojnë pa f rikë.

Mirëpo vëmendjen në këtë protestë e ka tërhequr një grua, e cila në shenjë proteste është shfaqur tërësisht n udo. Gruaja në shenjë r evolte kundër p ërd hunimit të vajzave dhe grave është shfaur n udo, teksa në dorë mbante një p ankartë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: