Lajme

Ndodh mrekullia me foshnjen në Durrës, lindi vetëm…800 gr

Erdhi në jetë vetëm 800 gram! Por me përkushtimin e të gjithë stafit mjekësor, ndodhi mrekullia, dhe tashmë vogëlushja është në gjendje të mirë, dhe peshon 2 kilogramë. Kjo është historia e bukur e një foshnje të lindur në maternitetin e Spitalit të Durrësit më 3 korrik të vitit 2019. Për më shumë se dy muaj, stafi mjekësor ju përkushtuan vogëlushes duke marrë edhe lajmin e mirë në fund: Se vogëlushja është në gjendje të mirë , dhe tashmë e ka lënë spitalin.

“Te sjellesh ne jete nje foshnje eshte mrekulli, te kujdesesh per ta mbajtur ate ne jete eshte profesionalizem. Kjo bebe lindi ne maternitetin e spitalit te Durresit me date 03.07.2019.
Femija eshte i seksit femer dhe lindi prematur me peshe 800 gr. Gjate qendrimit prej 2 muajsh ne spital i gjithe stafi mjeke dhe infermiere ju perkushtua maksimalisht. Me te gjithe kujdesin e treguar femija del nga spitali ne gjendje te mire shendetesore duke peshuar tashme 2000 gr”, njofton vetë spitali teksa poston edhe fotot nga ndryshimi që ka pësuar fëmija.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close