Lajme

Ndryshimet fizike të Kim Jongut, mediat: Nuk është ai por sozia e tij

Të gjithë po komentojnë ndryshimin fizik të liderit koreano- verior, Kim Jongun-it. Këtë ndryshim, shumë persona nuk përjashtuan mundësinë që kjo humbje kaq e madhe në peshë të jetë dhe pasojë e ndonjë sëmundjeje të rëndë.

Tani, po bëhen krahasime të kujdesshme të fotografive të tij të fundit me ato të mëparshmet. Mbështetësit e idesë së një sozie, thonë se ky i fundit i ka sytë më larg se Kim jong-un-i i vërtetë, ballin më të madh, duar më të vogla e ngjyrë tjetër lëkure.

Kjo nuk është sidoqoftë hera e parë që Kim akuzohet se përdor një sozi. Vitin e kaluar, thashetheme të mëdha rrethuan zhdukjen e tij 20 ditore, sipas të cilave po përdorej dikush tjetër me pamjen e liderit të vendit komunist, i cili të zërë vendin e tij nëse Kim sëmuret apo vdes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: